Difference between revisions of "Template:2010 Super 14 Table"
Jump to navigation
Jump to search
blackwiki>Durex24 |
|||
| Line 56: | Line 56: | ||
|align=left|'''8''' | |align=left|'''8''' | ||
|align=left|{{flagicon|NZL}} '''[[Chiefs (rugby)|Chiefs]]''' | |align=left|{{flagicon|NZL}} '''[[Chiefs (rugby)|Chiefs]]''' | ||
| − | |10||4||1||5||274||309||-35|| | + | |10||4||1||5||274||309||-35||6||24 |
|- align=center | |- align=center | ||
|align=left|'''9''' | |align=left|'''9''' | ||
Revision as of 23:55, 23 April 2010
| |||||||||||||
| Pos | Name | Pld | W | D | L | F | A | +/− | BP | Pts | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | File:Flag of South Africa.svg Stormers | 10 | 7 | 0 | 3 | 271 | 127 | +144 | 6 | 34 | |||
| 2 | 23x15px Crusaders | 10 | 7 | 1 | 2 | 299 | 191 | +108 | 4 | 34 | |||
| 3 | 10 | 7 | 0 | 3 | 295 | 196 | +99 | 6 | 34 | ||||
| 4 | File:Flag of South Africa.svg Bulls | 9 | 7 | 0 | 2 | 308 | 242 | +66 | 6 | 34 | |||
| 5 | 9 | 6 | 0 | 3 | 278 | 215 | +63 | 5 | 29 | ||||
| 6 | 9 | 6 | 0 | 3 | 261 | 217 | +44 | 2 | 26 | ||||
| 7 | 23x15px Blues | 9 | 5 | 0 | 4 | 248 | 240 | +8 | 5 | 25 | |||
| 8 | 23x15px Chiefs | 10 | 4 | 1 | 5 | 274 | 309 | -35 | 6 | 24 | |||
| 9 | 23x15px Hurricanes | 9 | 4 | 1 | 4 | 232 | 212 | +20 | 4 | 22 | |||
| 10 | 9 | 4 | 0 | 5 | 208 | 226 | -18 | 5 | 21 | ||||
| 11 | 10 | 3 | 0 | 7 | 189 | 296 | -107 | 2 | 14 | ||||
| 12 | 23x15px Highlanders | 9 | 2 | 0 | 7 | 201 | 285 | -84 | 3 | 11 | |||
| 13 | File:Flag of South Africa.svg Cheetahs | 10 | 2 | 1 | 7 | 192 | 337 | -145 | 1 | 11 | |||
| 14 | File:Flag of South Africa.svg Lions | 9 | 0 | 0 | 9 | 223 | 386 | -163 | 5 | 5 | |||
| Updated 17 April 2010 | |||||||||||||