Difference between revisions of "Template:2010 Super 14 Table"
Jump to navigation
Jump to search
blackwiki>Durex24 |
|||
| Line 44: | Line 44: | ||
|align=left|'''5''' | |align=left|'''5''' | ||
|align=left|{{flagicon|AUS}} '''[[Waratahs (rugby)|Waratahs]] | |align=left|{{flagicon|AUS}} '''[[Waratahs (rugby)|Waratahs]] | ||
| − | | | + | |10||7||0||3||297||228||+70||5||33 |
|- align=center | |- align=center | ||
|align=left|'''6''' | |align=left|'''6''' | ||
Revision as of 13:17, 24 April 2010
| |||||||||||||
| Pos | Name | Pld | W | D | L | F | A | +/− | BP | Pts | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 10 | 7 | 0 | 3 | 271 | 127 | +144 | 6 | 34 | ||||
| 2 | 10 | 7 | 1 | 2 | 299 | 191 | +108 | 4 | 34 | ||||
| 3 | 23x15px Reds | 10 | 7 | 0 | 3 | 295 | 196 | +99 | 6 | 34 | |||
| 4 | 9 | 7 | 0 | 2 | 308 | 242 | +66 | 6 | 34 | ||||
| 5 | 23x15px Waratahs | 10 | 7 | 0 | 3 | 297 | 228 | +70 | 5 | 33 | |||
| 6 | 23x15px Brumbies | 9 | 6 | 0 | 3 | 261 | 217 | +44 | 2 | 26 | |||
| 7 | 9 | 5 | 0 | 4 | 248 | 240 | +8 | 5 | 25 | ||||
| 8 | 10 | 4 | 1 | 5 | 274 | 309 | -35 | 6 | 24 | ||||
| 9 | 9 | 4 | 1 | 4 | 232 | 212 | +20 | 4 | 22 | ||||
| 10 | 9 | 4 | 0 | 5 | 208 | 226 | -18 | 5 | 21 | ||||
| 11 | 23x15px Force | 10 | 3 | 0 | 7 | 189 | 296 | -107 | 2 | 14 | |||
| 12 | File:Flag of New Zealand.svg Highlanders | 9 | 2 | 0 | 7 | 201 | 285 | -84 | 3 | 11 | |||
| 13 | File:Flag of South Africa.svg Cheetahs | 10 | 2 | 1 | 7 | 192 | 337 | -145 | 1 | 11 | |||
| 14 | File:Flag of South Africa.svg Lions | 9 | 0 | 0 | 9 | 223 | 386 | -163 | 5 | 5 | |||
| Updated 17 April 2010 | |||||||||||||