Difference between revisions of "Template:AMD graphics"
Jump to navigation
Jump to search
blackwiki>Idle.man5216 (moved) |
|||
| Line 27: | Line 27: | ||
|+ style="text-align: center" | '''Other [[ATI Technologies|ATI]] technologies''' | |+ style="text-align: center" | '''Other [[ATI Technologies|ATI]] technologies''' | ||
|- style="font-size: 90%; text-align: left" | |- style="font-size: 90%; text-align: left" | ||
| − | |'''Chipsets''': [[Radeon R100|IGP3xx]] • [[Radeon R200|9000/9100 IGP]] • [[Xpress 200]] • [[Xpress 3200]] • [[AMD 580 chipset series|580X]] • [[AMD 690 chipset series|690G]] • [[ | + | |'''Chipsets''': [[Radeon R100|IGP3xx]] • [[Radeon R200|9000/9100 IGP]] • [[Xpress 200]] • [[Xpress 3200]] • [[AMD 580 chipset series|580X]] • [[AMD 690 chipset series|690G]] • [[AMD 700 chipset series|790X]] |
|- style="font-size: 90%; text-align: left" | |- style="font-size: 90%; text-align: left" | ||
|'''Multi-GPU''': [[ATI Multi Rendering|Multi-rendering]] • [[ATI CrossFire|CrossFire]] | |'''Multi-GPU''': [[ATI Multi Rendering|Multi-rendering]] • [[ATI CrossFire|CrossFire]] | ||
Revision as of 11:03, 7 June 2007
Template:UncategorizedTemplate
|
|
fr:Modèle:ATI pt:Predefinição:ATI