Difference between revisions of "Template:Double reed"
Jump to navigation
Jump to search
imported>Badagnani (font size) |
imported>Badagnani |
||
| Line 15: | Line 15: | ||
|- width="100%" align="left" style="background: ivory; " | |- width="100%" align="left" style="background: ivory; " | ||
| '''Asian traditional:''' | | '''Asian traditional:''' | ||
| − | | [[Duduk]] • [[Guan (instrument)|Guan]] • [[Gyaling]] • [[Hichiriki]] • [[Hne]] • [[Kèn bầu]] • [[Kuzhal]] • [[Mizmar]] • [[Nadaswaram]] • [[Pi (instrument)|Pi]] • [[Piri]] • [[Shehnai]] • [[Sorna]] • [[Sralai]] • [[Suona]] • [[Taepyeongso]] • [[Zurna]] | + | | [[Duduk]] • [[Guan (instrument)|Guan]] • [[Gyaling]] • [[Hichiriki]] • [[Hne]] • [[Kèn bầu]] • [[Kèn đám ma]] • [[Kuzhal]] • [[Mizmar]] • [[Nadaswaram]] • [[Pi (instrument)|Pi]] • [[Piri]] • [[Shehnai]] • [[Sorna]] • [[Sralai]] • [[Suona]] • [[Taepyeongso]] • [[Zurna]] |
|- width="100%" align="left" style="background: ivory; " | |- width="100%" align="left" style="background: ivory; " | ||
| '''European traditional''': | | '''European traditional''': | ||